Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis pakutakse juba kuuendat aastat võimalust õppida IT-tööstusmagistrantuuris. See on praktiline õppeprogramm, mis toob kokku ettevõtted ja instituudi targad magistrandid, et teha koostööd ja vahetada teadmisi.
Swedbanki välise järelkasvu valdkonnajuht Karin Vahtre märkis, et programm on kasulik nii ettevõttele kui ka üliõpilastele. „Laseme tudengitel tegeleda eksperimentaalsemate projektidega, kus nad saavad katsetada ideid, mille abil hindame mõne meetodi sobivust teiste projektide arendamiseks,“ ütles ta. Vahtre sõnul on enamik Swedbanki kolleegidest akadeemilise taustaga ja tänu IT-tööstusmagistrantuurile saavad nad jagada oma kogemusi ja hoida sidet akadeemilise maailmaga.
IT-tööstusmagistrantuuris tutvub üliõpilane partnerorganisatsiooniga, töötab meeskonnas ja kasutab õpingustest saadud teadmisi ettevõtte töös. Teda toetab selles akadeemiline juhendaja. Üliõpilaste kohalolek elavdab kohapealset dünaamikat ja muudab töökeskkonna põnevamaks ja koostööaltimaks „Alati on värskendav ja innustav näha meie protsesse ja töökorraldust karjääri alustavate noorte uudishimulike silmade läbi. See annab hea võimaluse mõelda, kuidas oma igapäevatööd parandada ning muutuda innovatiivsemaks. Lisaks on õpetamine üks parimaid viise õppida,“ selgitas Vahtre.
Swedbank osales IT-tööstusmagistrantuuris partnerettevõttena juba teist aastat. Möödunud aastal tehti koostööd arvutiteaduse üliõpilase Mert Bektaşiga, kes kirjutas oma magistritöö pangale olulisel teemal „Meetod realistlike sünteesitud rahatehingute genereerimiseks“. Töös uuris ta, kuidas luua sünteetilisi andmeid graafikute jaoks, ja hindas meetodeid, millega võrrelda sünteetilisi andmeid tegelikega. Uurimus aitas Swedbankil tundlikke andmeid paremini hallata, sest analüüsiks valmisid turvalised sünteetiliste andmete versioonid. „Üliõpilase töö õpetas meile, kuidas hinnanguid anda, ja aitas mõõta, kui realistlik meie sünteetiline andmestik on,“ sõnas Vahtre. Sel aastal tegi ettevõtte koostööd lausa kahe tudengiga: Anti Karumaa ja Annabel Hiiuga.
Swedbank soovitab ka teistel ettevõtetel kindlasti teadmussiirdeprogrammis osaleda. „Tartu Ülikooli IT-tööstusmagistrantuur valmistab üliõpilasi tööturule minekuks hästi ette ning pakub samal ajal ettevõtetele ligipääsu akadeemilistele teadmistele ja tõusvatele tehnoloogiatalentidele,“ selgitas Karin Vahtre.
Otsime 2025. aastaks IT-tööstusmagistrantuuri partnereid. Programmiga liitumiseks tuleb organisatsioonil luua tudengile koht hiljemalt 15. jaanauriks. Huvi ja küsimuste korral palume pöörduda Mari-Anne Suurpere poole (mari-anne.suurpere@ut.ee). Lisainfo on meie kodulehel.